Konwertery przemysłowe Ethernet / Fast Ethernet



Konwertery przemysłowe Ethernet / Fast EthernetProducent: Microsens

Konwertery przemysłowe Ethernet/Fast Ethernet firmy MICROSENS umożliwiają optyczną transmisję danych w obszarach o szczególnie wysokich wymaganiach co do bezpieczeństwa, niezawodności i bezawaryjności urządzeń, a także ich odporności na czynniki zewnętrzne. Urządzenia umożliwiają bezpośrednie połączenie okablowania miedzianego z okablowaniem światłowodowym w segmencie sieci Ethernet/Fast Ethernet. Konwertery mediów Ethernet posiadają dodatkowy przełącznik pozwalający na odwrócenie styków złącza RJ-45, dzięki czemu połączenie skrętkowe może odbywać się przez standardowy kabel 1:1. Za pomocą specjalnych złączy (relais contact) do urządzeń podłączyć można systemy alarmowe, które w razie przerwania połączenia mogą odpowiednio zareagować. Złącze światłowodowe znajduje się na dolnej ściance urządzeń, co pozwala na skuteczne ograniczenie dostępu kurzu lub pyłu do wnętrza transceivera optycznego. Urządzenia posiadają uchwyt mocujący do montażu na szynie 35mm. Zasilanie odbywa się poprzez zewnętrzny, centralny zasilacz 24V DC. Redundantne zasilanie możliwe jest przy wykorzystaniu drugiego złącza zasilania, w które wyposażone są urządzenia.

 Specyfikacja techniczna

Typ urządzenia

przemysłowe konwertery mediów Ethernet/Fast Ethernet

Złącza

RJ45 SC / ST złącze alarmowe

Typ światłowodu

Multimode, duplex, 50 lub 62,5/125 ?m,
Single mode 9/125 ?m

Typ kabla

Shielded Twisted Pair Kabel, 100 Ohm,
Category 5, złącze RJ-45 krzyżowane

Max. długość kabla

100 m

Przepustowość

10 lub. 100 MBit/s

Diody LED

Power, FX-Link, FX-Activity, TX-Link, TX-Activity, Alarm

Opt. Parameter

Multimode min.
Zasięg: 2 km (full duplex) min.
Moc zasilania: -18 dBm czułość: -31 dBm
Długość fali: 1300 nm

Opt. Paramter Single mode

min. Zasilanie: 15 km (full duplex) min.
Moc zasilania: -15 dBm
Czułość: -31 dBm
Długość fali: 1300 nm

Zasilanie

zewn. 24V DC, złącze redundantne

Numer

Opis

Złącza

MS650400

Konwerter mediów Ethernet
10Base-FL/10Base-T Multimode 850 nm

1 x RJ45
2 x ST

MS650405

Konwerter mediów Ethernet
10Base-FL/10Base-T Single mode 1300 nm

1 x RJ45
2 x ST

MS650420

Konwerter mediów Fast Ethernet
100Base-FX/100Base-TX
Multimode 1300 nm

1 x RJ45
2 x SC

MS650421

Konwerter mediów Fast Ethernet
100Base-FX/100Base-TX
Multimode 1300 nm

1 x RJ45
2 x ST

MS650424

Konwerter mediów Fast Ethernet
100Base-FX/100Base-TX
Single mode 1300 nm

1 x RJ45
2 x SC

Działalność sklepu została zakończona w 2008 roku. Jeśli szukasz Konwertery przemysłowe Ethernet / Fast Ethernet możesz sprawdzić dostępność tego produktu np. w porównywarce cen Skąpiec.

Skąpiec